Суперечки про те, що таке антикваріат, точаться вже багато років. Деякі кажуть, що антикваріатом є предмет значного віку, що цінується за його естетичну або історичну значимість. У торгівлі антикваріатом цей термін відноситься до предметів віком від 100 років.

Деякі торговці чи колекціонери намагаються знизити стандарти антикваріату. Вони вважають, що предмети, старші 50 років, вже повинні вважатися антикваріатом. З чим категорично не згодні найавторитетніші експерти у всьому світі. Аргументи проти такого зниження стандартів прості та об’єктивні: знижуючи стандарти антикваріату ми отримаємо активну торгівлю предметами колекціонування, які видаватимуть за антикварні речі.

Таким чином, ми приходимо до терміну “колекційний”. Предмет колекціонування – це термін, що описує цінні предмети віком менше ста років. Нагадаємо, що антикварні речі, як правило, значно старші за 100 років.

Також, слідуючи нашій темі, перейдемо до терміну “вінтаж”. Спочатку цей термін застосовувався до віку вина в пляшках, як правило, відомих виробників з багаторічною історією. Згодом цей термін був запозичений і тепер використовується для опису речей, які повернулися в моду або яким, як мінімум, 20 років. Цей термін зазвичай застосовується на період 1960-1985 гг.

Період 1950-1959 років зазвичай називають ретро, ​​але обидва ці терміни можуть застосовуватися до предметів віком менше 100 років.

Проте слід знати, що ярлик «антикваріат», «вінтаж» чи «колекційний» не справляє реального впливу вартість предмета. Цінність предмета визначається переважно тим, чи є на нього попит. Є дуже рідкісні предмети антикваріату, які продаються набагато дешевше ніж нові предмети колекціонування, але це тому, що немає попиту на рідкісні предмети антикваріату і високий попит на нові предмети колекціонування.

Коли справа доходить до купівлі предметів на антикварному чи колекційному ринку, ретельно вивчити порядок цін на даний момент. Сьогодні існує багато місць де можна купити антикваріат, це блошині ринки, антикварні магазини або цілі торгові центри, численні майданчики в інтернет. Відповідно, велика кількість продавців призвела до серйозної конкуренції у боротьбі за асортимент та поповнення колекцій.

Великі витрати зусиль можуть призвести до підвищеної оцінки предметів антикваріату, що знижує привабливість купівлі та цінність інвестиції. Навіщо купувати антикваріат чи предмет колекціонування дорожче, ніж реальна вартість?

Отже, коли ви порівнюєте антикваріат з предметами колекціонування, і це порівняння звичайно на користь антикваріату, адже він успішно пройшов випробування часом. Вартість антикварних речей як мінімум залишається стабільною, але зазвичай вони дорожчають з часом. Але є ще один момент, який треба знати та розуміти.

Це так зване “стихійне подорожчання” – тимчасове явище, що відбувається зазвичай за забаганням продавця, в той момент, коли його пропозиція раптом не має конкурентів “тут і зараз”. Швидше за все ви зможете купити цю річ пізніше за реальною ціною, не поспішайте, вивчайте ринок і пропозиції частіше.