Сьогодні ми розглянемо можливість розміщення старовинних речей у квартирі, облаштованій у сучасному стилі. Ми дамо вам п’ять способів, як це можна зробити і сподіваємося, що наші поради вам допоможуть втілити свої бажання в життя.

Припустимо, ви стали щасливим володарем розкішного старовинного буфету, який уже давним-давно вийшов із моди. Викидати цю досить цінну річ абсолютно немає жодного бажання. Тим більше, якщо в ньому ще зберігаються речі з вашого дитинства, які так любила бабуся: цукорниця та чайничок, або столове срібло. Професійні дизайнери вважають, що розмістити старовинні речі в сучасному інтер’єрі можна лише осягнувши цю науку. Звичайно ж, більшість людей навіть уявити собі не можуть, що антикварну річ можна встановити поряд із сучасними.

  1. Спосіб перший передбачає встановлення того ж таки старовинного буфету в їдальні сучасного дизайну. Пам’ятайте, що в одній кімнаті не можна ставити більше трьох предметів старовини. І то три це вже максимальна кількість. Якщо виділити предмет старовини підсвічуванням чи зонуванням, вийде дуже ефектно та підкреслить ваше ставлення до нього. Також такий підхід підкреслить роль даного предмета у приміщенні.
  2. Спосіб другий дає можливість замаскувати сучасне оздоблення під старовину. Такий спосіб хороший у тому випадку, якщо у квартирі антикварних речей досить багато і немає можливості зробити акцент на одній. У цьому способі фасад сучасних меблів штучним чином роблять набагато старшим. Можна поклеїти шпалери у вигляді потрісканої штукатурки або укласти ламінат, який нагадуватиме старе дерево. За наявності кількох предметів старовини зберіть їх у одному приміщенні. При цьому наголосивши на оригінальності простору перським килимом.
  3. Спосіб третій передбачає оформлення приміщення у певному стилі: романтичне рококо чи еклектика, а може це буде стиль 50-х. Виберіть предмети того часу, але небагато. Варто запам’ятати одне правило: у жодному разі, не комбінуйте предмети різних епох. Їхня комбінація призведе до того, що про вас думатимуть, як про людину, у якої просто відсутній смак.
  4. Четвертий спосіб наголошує на колірному рішенні. Зробіть вибір на користь світлих тонів. Наприклад, це може бути світло-блакитний, ніжно-рожевий і таке інше. Якщо предмет меблів старовини темного кольору, його слід встановлювати лише з світлому тлі. Можете також поставити його біля предмета з однотонним оздобленням. Контраст також буде доречний, але, звичайно, в міру. Якщо фасад дуже темний – фарбуйте його у світлий колір.
  5. Та й останній п’ятий спосіб передбачає початок нового життя старовинного предмета. Можна повністю відреставрувати старовинні меблі, провівши за новим фарбуванням, покриття лаком і замінивши всю фурнітуру.

Звичайно, для перетяжки старих диванів або крісел вам знадобиться, звернеться до фахівця, а майстер по роботі з деревом також не завадить. Тому будьте готові до того, що реставрація меблів вам виллється в хорошу копійчину. Але повірте, воно того варте. Найголовніше при розміщенні старовинних меблів у квартирі – не перетворити приміщення на антикварну лавку. Все має бути в міру та зі смаком.